Roger Federer má nové boty na tenis On Running THE ROGER Pro

Roger Federer má nové boty na tenis On Running THE ROGER Pro

14. 7. 2021 0 Od Tenisový Test

Práce na nich trvala 2 roky a sám švýcarský maestro se na jejich vývoji intenzivně podílel. Nové tenisové boty Rogera Federera vzbuzují nadšení i otázky.

Co jsou tyhle boty zač?

Kde se vzaly? A mohu si je koupit?

Roger Federer ve spolupráci s vývojovým týmem On Running Lab
Roger Federer ve spolupráci s vývojovým týmem On Running Lab

Abych rovnou zodpověděl otázku poslední a zmírnil nadšení nažhavených fanoušků tahajících kreditku ze své peněženky, tak vás musím zklamat. Ne. Nemůžete si je koupit (zatím). Obuvnická firma On Running se v posledních pár letech stala leaderem na trhu s běžeckou i volnočasovou obuví pro movitější zákazníky. Jsou to boty, které si zkrátka nekupujete každý den.

Tato švýcarská značka si zakládá na unikátní odlehčené technologii mezipodešve Cloudflow, která z jejich tenisek dělá ultralehkou a ultrapohodlnou obuv. Boom je v současné době tak velký, že především v zahraničí tyhle boty frčí o sto šest. Jmenovitě v Rakousku, kde jsem letos byl již několikrát hrát tenis, je má snad každý. Sám jsem měl možnost si osahat jeden casual model za asi 140 Euro a musím uznat, že zpracováním na mě působily skutečně prémiově a pohodlně.

Recenze a detailní rozbor vnitřností tenisek THE ROGER Pro od Foot Doctor Zach

Roger po dlouholeté spolupráci s firmou Nike přešel k relativně neznámé značce. Respektive k tenisově zcela neznámé a nezkušené značce. Ta se v rámci své vývojové větve On Lab pustila s Rogerem do práce a po 2 letech intenzivního testování vznikly první prototypy. V současné době je model tenisek THE ROGER Pro stále ve vývoji, třebaže Fedex se v nich již po kurtech prohání od března tohoto roku, kde v nich premiérově nastoupil na Katar Open a dal tak sbohem svým Nike Vapor X.

„Tenisté při bočních pohybech přenášejí přes botu až trojnásobek své tělesné hmotnosti,“ vysvětluje Olivier Bernhard, spoluzakladatel On Running a vedoucí Oddělení inovací. „Tyto vysoké síly vyžadují extrémní obratnost a stabilitu. Právě na tom jsme s Rogerem pracovali, abychom vytvořili naši první tenisovou obuv.“

Elegantní a funkční design

Všímavé hráče dřívějšího data narození jistě uchvátí design tenisek. Ten je konzervativní, elegantní a snad jako kdyby navazoval na tradici tenisek adidas Stan Smith Original. Povedeným designem se ale zápasy nevyhrávají. Proto jsou boty vybavené nejmodernějšími technologiemi.

adidas Stan Smith Original ze 70. let
adidas Stan Smith Original ze 70. let

Pro zvládnutí extrémních sil při tenisovém pohybu je soutěžní obuv THE ROGER Pro opatřena pevnou mezipodešví z vysoce výkonné pěny s vysokou hustotou. Spodní jednotka se rozšiřuje na vnější straně boty, čímž se zvětšuje došlap a zvyšuje stabilita. Klec kolem střední části chodidla udržuje nohu přesně na místě během rychlých výměn. Zakřivené hrany na spodní části podporují plynulé přešlapy z jednoho chodidla na druhé mezi jednotlivými údery – ideální pro plynulé přechody v Rogerově charakteristickém stylu hry. Jsou to ty momenty, kdy se Roger na kurtu vznáší.

„Bota je vyrobena tak, aby se vždy přizpůsobila hráči. Hráč by nikdy neměl přizpůsobovat svůj styl botě.“

Kévin Dellion, vedoucí vědecký pracovník společnosti On Sport

Explozivní síla je to oč tu běží

Stejně jako ostatní boty On je i obuv THE ROGER Pro vybavena deskou Speedboard® pro lepší návrat energie. Tato výbušná deska, vyrobená ze 100% karbonových vláken, pohlcuje nárazy při dopadu a poté je vrací zpět do pohybu, což zvyšuje hbitost. To vám pomůže rychleji se připravit na další úder. Navržený svršek ze síťoviny je prodyšný a odolný proti oděru pro pohodlí a trvanlivost při dlouhých, vysoce intenzivních zápasech. Pata je pro větší pohodlí měkká. Zároveň vám poskytuje volnost pohybu, abyste se dostali blíže k úderům, které se zdají být zdánlivě nemožné.

Podrobné poznámky při vývoji THE ROGER Pro
Podrobné poznámky při vývoji THE ROGER Pro

Udrží vás stále ve hře

Zůstat ve hře znamená odstranit rušivé vlivy a zůstat myslí v přítomnosti. Taková je definice koncentrace. Podobně to platí u bot. Variabilní vzorek podrážky boty je přizpůsoben tvrdému povrchu, na kterém Roger soutěží. Její speciální pryžová směs omezuje pískání. Zpevněná špička poskytuje nejen ochranu při skluzech, ale také senzorickou zpětnou vazbu o poloze vašeho těla.

Jak se k nim dostat?

Zatím nejsou v prodeji, ale časem by měla vyjít limitovaná edice. Ta asi nebude za hubičku, nicméně pro sběratele a fajnšmekry to bude jistě zlatý grál.

Běžný smrtelník si na ně v obchodě prstem jen tak neukáže (zatím)
Běžný smrtelník si na ně v obchodě prstem jen tak neukáže (zatím)

Tenisové boty On Running THE ROGER Pro se na turné osvědčily od Katar Open až po kurt Philippe-Chatrier. Nyní švýcarský mistr zve tenisty z celého světa, aby vyzkoušeli THE ROGER Pro na kurtu. Přihlaste se k odběru newsletteru na webu On Running a sledujte značku na sociálních sítích, aby vám neunikly poslední informace o této unikátní obuvi. Navíc, THE ROGER Pro byly technologickou inspirací pro řadu casual tenisek ze série THE ROGER, které jsou běžně dostupné. Předveďte se mimo kurt v celodenním pohodlí a stylu vyvinutém ve spolupráci se samotným šampionem.

Boty ze série THE ROGER můžete zakoupit na Footshopu:

On Running THE ROGER Centre Court